Włókniny Filtracyjne APODIS

Wknina filtrujca

Włókniny filtracyjne APODIS są stosowane w oddzielaniu ciał stałych od cieczy, głównie w obróbce, takiej jak szlifowanie, frezowanie, toczenie, wiercenie i honowanie. Bardzo duże znaczenie ma jakość chłodziwa, pod względem smarowania i chłodzenia w procesach obróbki, która wymaga optymalnej filtracji.

Indywidualne wymagania dotyczące natężenia przepływu, wielkości cząstek, lepkości i stopnia czystości chłodziwa prowadzą do określenia włókniny filtracyjnej, która ma być użyta. Nasza seria włóknin filtrujących obejmuje 400 różnych włóknin! Dzięki temu możemy zaoferować optymalną włókninę do każdego zastosowania.

 

Ekonomiczna i skuteczna filtracja zaczyna się od wyboru odpowiedniej włókniny filtracyjnej!

 

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy twój system filtrów nie może zrobić o wiele więcej?

W wielu przypadkach systemy filtrów taśmowych są dostarczane przez producenta instalacji ze standardowymi włóknami filtracyjnymi. Jednak nie są one dokładnie dostosowane do twoich wymagań produkcyjnych!

Chcielibyśmy przekonać Cię o zaletach naszych 3D i 4D wysokiej wydajności włóknin filtracyjnych i dajemy bezpłatną rolkę testową dla porównania.

 

Tak powinna wyglądać właściwa filtracja

Wknina filtrujca1

 

Dla skutecznej filtracji: "Im dłużej medium robocze utrzymuje się na włókninie filtracyjnej, tym wyższy placek filtracyjny gromadzi się i tym lepsza filtracja!"

Jest to jednak możliwe tylko przy doskonałej koordynacji polaru filtracyjnego, systemu filtrów i przepływu objętościowego. Często jednak te podstawowe warunki wstępne dla skutecznej filtracji nie są spełnione.

Wiele systemów filtracyjnych ma zbyt płaskie łoże filtracyjne, co oznacza, że nie można zbudować wystarczającego ciśnienia hydrostatycznego.

Bardzo często systemy filtracyjne są również niewymiarowe w stosunku do pojawiającego się przepływu objętościowego. W rezultacie konwencjonalne włókniny filtracyjne nie mają czasu na wchłanianie wielu cząstek brudu.

Dzięki nowo opracowanym włókninom filtracyjnym 4D system filtrów, obszar filtra i przepływ objętości nie odgrywają już roli.

Specjalna jednorodna struktura mikrofibry i wielowarstwowa, wielowarstwowa tkanina tego typu włókniny filtracyjnej pozwalają na bardzo wysoką absorpcję brudu, nawet przy dużym przepływie objętościowym i małej powierzchni filtra.

 

Filtracja 2D

Wknina filtrujca2D

W filtracji 2D efekt filtracji odbywa się wyłącznie na powierzchni włókniny filtracyjnej.

Ten rodzaj filtracji nie nadaje się do filtracji ultra-drobnej, ale oferuje ekonomiczne rozwiązanie filtracyjne dla bardzo grubych wiórów lub jako gruba przedfiltracja.

 

Filtracja 3D

Wknina filtrujca3D

W filtracji 3D efekt filtracji przeprowadza się najpierw wewnątrz włókniny filtracyjnej, a następnie na powierzchni przez konstrukcję placka filtracyjnego.

Ze względu na specjalną strukturę włókien, szybkość przepływu pozostaje. Dopiero po ustawieniu placka filtracyjnego jest filtrowany polar transportowany dalej.

Filtracja 4D

Wknina filtrujca4D

W filtracji 4D włóknina filtracyjna składa się z około 40% więcej mikrowłókien, które są wielowarstwowe i przypięte do siebie.

Dzięki tej specjalnej, jednorodnej strukturze włókien, włókniny filtracyjne 4D są idealne do dużych przepływów objętościowych i systemów filtrów z małą powierzchnią filtra. Polar filtra ma więcej czasu na osadzanie ciał stałych, a także zapewnia dłuższą żywotność.